Petek temizleme işlemi kalorifer ve kombilerin daha verimli çalışması için yapılması gereken işlemlerden biridir. Bu nedenle her sene düzenli olarak yapılması gerekir. Petek temizleme işlemi petek içerisinde bulunan suyun temizlenmesi ve petek içerisinde biriken kirli suyun atılması için önemli işlemlerden biridir. Petek temizleme hizmeti ile petek içerisinde biriken havada dışarı atılır. Petek içerisinde oluşan hava peteğin dengesiz ısınmasına neden olur. Bu durum ısınma kapasitesinin minimum düzeye inmesine ve peteğin ısınmak için daha fazla enerji harcamasına neden olur. Daha fazla enerji harcanması faturaya da aynı oranda yansımaktadır. Petek temizliğini düzenli olarak yılda iki kez yaptıranlar daha az fatura ile karşı karşıya kalır. Ayrıca petek temizliğinin düzenli olarak yapılması peteklerde oluşacak arızaların önüne geçer ve daha uzun ömürlü kullanım kapasitesine sahip olur. Bu nedenle düzenli olarak petek temizleme işleminin yapılması gerekir.

Petek Temizleme Hizmetimiz

Firma olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve profesyonel hizmetler sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz hizmetler doğrultusunda sizlere en iyi hizmeti uzman ekibimiz ile sunuyoruz. Firmamız kurumsal alt yapısı ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Size sunduğumuz hizmetler içerisinde petek temizliği, tıkanıklık açma, su kaçağı gibi hizmetler yer almaktadır. Size en kaliteli hizmeti verebilmek için elimizden gelenin fazlası ile çalışıyoruz. Firmamız hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızdan hizmet almış müşterilerin yorum ve görüşlerine başvurabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için firmamızı arayabilir ve firmamızın ücretsiz keşif hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Sizlere vermiş olduğumuz tüm hizmetlerde ilk önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyeti ve müşteri güvenidir.

Petek Temizleme İşleminin Yararları 

Petek temizleme işleminin birçok yararı bulunmaktadır. İlk olarak bu işlem petek içerisinde bulunan kir ve havanın atılmasını sağlar. Bu işlemin düzenli yapılması petek çalışması için oldukça faydalıdır. Özellikle kullanım ömrü ve ısınma kapasitesi için gereklidir. Petek temizleme işlemi is oluşumunun da önüne geçtiği için peteklerde oluşan isin duvar ve perdeleri kirletmesine engel olur. Petek temizleme hizmetinin mutlaka kaliteli ve kurumsal firmalar tarafından yapılması gerekir.